top of page
valjavaschool

День пам’яті жертв Бабиного Яру.

29-30 вересня- День пам’яті жертв Бабиного Яру. Це один з найжахливіших символів Голокосту на території Східної Європи, який став прикладом того, до чого призводять людиноненависницькі теорії. Рівно 80 років тому, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, загинуло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки.

Пам'ять про трагедію Бабиного Яру вшановується в Україні на державному рівні й є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

29 вересня учнівський та педагогічний колектив Валявського ЗЗСО І-ІІІ ступенів долучився до проведення Національного уроку пам’яті, метою якого було розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру, сприяти формуванню в учнів негативного ставлення до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя, розвивати навички критичного мислення через аналіз джерел та розширити сприйняття процесу вивчення історії. Адже саме розуміння причин Голокосту сприятиме громадянській відповідальності та усвідомленню того, чого не потрібно допустити в майбутньому.

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page